
6. junij 2022 | #DRUŽBA
Izjemna zgodba Alenke Artnik osvaja svet
So ljudje, o katerih glas seže tako daleč, da se njihova zgodba znajde v medijih po vsem svetu. Ob koncu minulega leta je ena izmed njih dobila prav posebno spletno stran, ki si je prislužila kar tri nominacije za Webby awards in osvojila naziv najboljše športne spletne strani leta.
23. april 2022 | #DRUŽBA
Na začetku najprej pokukam v preteklost
Ob prebiranju (di)vaških zgodb mi je dokaj nerodno in spet razmišljam o tem, v kaj verjamem. Verjamem, da se z namenom nekaj zgodi. Ampak, kaj je to nekaj? Vedno bolj verjamem, da se zgodijo odnosi. Zgodijo se vedenja, ko spoznavamo, izkušamo, občutimo, mislimo, povemo …
19. april 2022 | #DRUŽBA
Avtizem. Spekter, vreden odstiranja
April je mesec zavedanja in sprejemanja oseb z avtizmom in njihovih družin. Lahko ‘za trenutek odložimo delo’ in se vprašamo, kako smo, kako nam gre v družbi? Smo odprti, lojalni, smo iskreni, smo pripravljeni sprejeti? Smo sočutni ali se nam ljudje z avtizmom le smilijo?
21. september 2021 | #ZDRAVJE
Demenca ni del običajnega staranja, ampak posledica bolezni
Pravočasna diagnoza pomembna tako za bolnika kot njegovo družino, saj jim pomaga lažje preživeti z demenco. Bolniki namreč dobijo ustrezno zdravljenje, družini pa postavitev diagnoze olajša soočanje z dolgotrajno boleznijo.
7. september 2021 | #DOBRODELNOST
Šest milijonov ladjic: spomin na preteklost in rešitev za prihodnost
Profesorji in dijaki mariborske ekonomske šole vas vabijo k izdelovanju papirnatih ladjic, s katerimi bodo ponazorili šest milijonov žrtev holokavsta, hkrati pa priskočili na pomoč socialno šibkim posameznikom.
4. avgust 2021 | #DEDIŠČINA
Cesare Dell’Acqua: V Evropi čislan, v Piranu pozabljen
Cesare Dell’Acqua je del piranske kulturne dediščine, je v svojem govoru večkrat izpostavil Flavio Tossi, njegove čustveno obarvane besede so na trenutke zvenele kot prošnja prisotnim, naj se pridružijo kulturnemu poslanstvu brisanja prahu s pozabljenih spominov.
14. junij 2021 | #UMETNOST
Safet Zec v Piranu: Od ganjenosti ostal brez besed
Zaradi velikega zanimanja so se organizatorji odločili, da razstave Objemi in Exodus ne bodo zaprli 30. junija, kot so načrtovali, temveč bo v Piranu gostovala še vse poletje ter se poslovila šele v prvih dneh jeseni, 26. septembra.
4. junij 2021 | #DRUŽBA
Samo ja pomeni ja ali skupaj lahko spremenimo družbo na bolje
Za redefinicijo kaznivega dejanja posilstva je glasovalo 78 poslank in poslancev, ki so v razpravi izpostavili, da gredo zasluge za ta uspeh nevladnikom, ki so mobilizirali javnost, da je stopila skupaj in ustvarila pravo dužbeno gibanje.
1. junij 2021 | #ZDRAVJE
V začaranem krogu narcistične zlorabe
Leta 2016 so na pobudo ameriške psihoterapevtke Bree Bonchay 1. junij razglasili za svetovni dan ozaveščanja o narcistični zlorabi, ko po vsem svetu obveščajo javnost o posledicah, ki jih na bližnjih puščajo odnosi z osebami z narcistično osebnostno motnjo.
3. maj 2021 | #RAZSTAVA
Brodolom človeškosti in zmaga ljubezni
Cikla Objemi in Exodus Safeta Zeca prvič gostujeta v Sloveniji, prepotovala pa sta že velik del sveta. Prvi pripoveduje o krutosti, nečloveškosti, nesmiselnosti, banalnosti vojne, drugi pa o svetu, ki dopušča, da ljudje umirajo v iskanju boljšega, predvsem varnega jutri.
23. april 2021 | #ZGODOVINA
Kako je Lilit ustvarila prvi javni prostor samo za ženske
Mojca Dobnikar: “Tistega prvega večera, 3. aprila 1985, v K4 se je marsikatera udeležila preprosto zato, ker je bilo treba biti zraven, ker je bilo v zraku, da se dogaja nekaj radikalnega, če v sicer javni prostor moški nimajo vstopa.”
24. marec 2021 | #ZDRAVJE
Danica Avsec: Brez darovanja organov ni zdravljenja s presaditvijo
Slovenija-transplant vse od ustanovitve vodi prim. Danica Avsec, dr. med, svetnica in odgovorna zdravnica za donorsko dejavnost. Po njenih besedah predstavlja darovanje organov eno najvišjih oblik človeške solidarnosti.
11. februar 2021 | #INTERVJU
Boris Krabonja: Pregovor ’dobrota je sirota’ je največja laž!
Boris Krabonja, profesor zgodovine na Srednji ekonomski šoli in gimnaziji Maribor pravi, da mu je bila solidarnost položena v zibelko, zatorej je bilo samo vprašanje časa, kdaj bo tudi aktivno začel svojo humanitarno pot.
10. februar 2021 | #INTERVJU
Anica Mikuš Kos: Morda sem staromodna, a še vedno verjamem v človečnost
Anica Mikuš Kos je svoje življenje posvetila duševnemu zdravju otrok. Za svoje izjemno delo je prejela že vrsto priznanj, bila je tudi med nominirankami v akciji 1000 žensk za Nobelovo nagrado za mir 2005.